Projekt „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”
Dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021.
W wyniku projektu powstało Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży:
https://obserwatorium-mlodziezy.ujk.edu.pl/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078300819138.
Przeprowadzono też wykłady i warsztaty dla młodzieży.
Projekt „Młode słowa i nowe trendy. Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży – wchodzisz i wiesz"
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2024.
W wyniku projektu zmodernizowano i rozbudowano stronę internetową https://obserwatorium-mlodziezy.ujk.edu.pl/, opracowano aplikację telefoniczną, przeprowadzono cykl wykładów dla młodzieży.
https://www.facebook.com/profile.php?id=61559261527464
Materiały multimedialne dotyczące realizowanych działań: https://obserwatorium-mlodziezy.ujk.edu.pl/materialy-multimedialne/
Automotive Safety
XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Automotive Safety.
Konferencja naukowa poświęcona najnowszym osiągnięciom i innowacjom w dziedzinie bezpieczeństwa motoryzacyjnego. Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Doskonała nauka II”
Strona konferencji: https://automotivesafetyconference.com/
https://www.facebook.com/p/Automotive-Safety-Conference-61557901805842/
https://fb.watch/rF0ZypImr_/
https://fb.watch/rF0_hIB8KG/
https://fb.watch/rF0_I2RYq3/
https://www.facebook.com/reel/239613069246098
https://fb.watch/rF10l5uwuF/
https://fb.watch/rF10S9znvj/
By nie zapomnieć. Ludzie nauki, kultury i sztuki w Kielcach
Od 2017 roku Kieleckie Towarzystwo Naukowe opracowuje notacje multimedialne pod nazwą „By nie zapomnieć”. Jest to cykl rozmów z kieleckimi uczonymi oraz intelektualistami i specjalistami w dziedzinie polityki i kultury – świadkami wydarzeń z całej najnowszej historii Kielc i Kielecczyzny. Notacje zostały zarejestrowane techniką video w siedzibie KTN lub w innych miejscach wskazanych przez Rozmówców. W znakomitej większości podczas realizacji nagrań wykorzystywana była metoda biograficzna, wspomagana narzędziami pozwalającymi unaocznić specyfikę działalności Rozmówców (rejestracja warsztatu badawczego, zdjęcia publikacji etc., zredagowanie biogramu na stronie).
Zarchiwizowane i zdigitalizowane nagrania przeprowadzonych wywiadów zostały udostępnione w celach informacyjnych, edukacyjnych i naukowych na vortalu KTN oraz w serwisie YouTube i cieszą się uznaniem nie tylko kielczan. Dostęp do nagranych rozmów pod adresem:
https://www.youtube.com/channel/UC-P1yrXaGtjSBYE-JgFFZ5g/videos
Nagrania powstały dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kielce.